Jak se zapojit?

Program Trenéři ve škole funguje vždy v rámci regionu, např. města nebo městské části. Jedná se o systematické zapojení profesionálních sportovních trenérů do školní výuky na prvním stupni tandemovou formou s měsíční frekvencí střídání.

Program začal původně na Praze 6, potom se rozběhl v Příbrami, Praze 13 a rozšířil se do celkem 25 lokalit a přidávají se další. Nejdůležitější je trvalý zájem od zřizovatele základních škol v místě, tedy městského úřadu, který školy spravuje a poskytuje finance.

Jste zástupce města nebo obce a chcete Trenéry ve škole spustit také u vás?

Napište nám na info@treneriveskole.cz a popište prosím, co chcete a potřebujete vědět. Rádi Vám odpovíme. Nezapomeňte uvést také své kontaktní údaje.

Jak zavedení programu do konkrétní městské části, regionu nebo obce probíhá?
  • V případě zájmu ze strany zřizovatele a škol proběhne představení programu Trenéři ve škole na osobní schůzce, popř. online formou pro zřizovatele a zástupce odboru školství, sportu.

• S pomocí jednotlivých odborů/zřizovatele se organizuje schůzka s řediteli škol s ohledem na konzultace RVP, ŠVP, tematických plánů a rozvrhů.

• Současně probíhá zprostředkování schůzky s místními sportovními kluby, které mohou zapojit trenéry a zaváží se respektovat body programu, především nenáborovost.

• Smlouva a zajištění financí od zřizovatele (případně podpora státu - prostřednictvím Magistrátu/NSA/MŠMT - pokud taková možnost vznikne)

• Seminář a zaškolení učitelů, trenérů prostřednictvím metodiků TVŠ

• Příprava harmonogramu, rozvrhů, vybavení, pomůcek.

• Pilotní provoz, ověření fungování, zapojení jednotlivých sportů, kvality trenérů.

• Zahájení provozu s četnou evaluací a zpětnou vazbou