Noviny Prahy 16: Trenéři ve škole v Radotíně

Už druhým rokem probíhají hodiny tělocviku v prvních a letos i ve druhých třídách radotínské základní školy jinak, než bývalo zvykem. Do hodin přicházejí trenéři převážně z radotínských oddílů a hodiny tělesné výchovy mění na tréninky.

„Učím dlouho, ale nenapadlo mě nikdy hrát v tělocviku badminton. Po několika týdnech pod vedením badmintonového trenéra a jeho asistentky se děti v tomto sportu tak zlepšily, že si mohou zahrát i malý třídní turnaj. Děti jsou vždy nadšené a je příjemné vidět, s jakou vervou se pouští do všech sportů. Když pak týdny tělocviku s jedním sportem končí, už se těší na další.“ Simona Baráková, radotínská učitelka a trenérka.

Radotínská škola patřila k prvním, které se do projektu Trenéři ve škole zapojily.

Článek vyšel v Novinách Prahy 16.

Noviny-Prahy-16-3-2022 trenéři ve škole
.pdf